Katastr nemovitostí - seznam katastrálních úřadů Slovensko

Katastr je primárně určen pro ochranu práv k nemovitostem, pro účely daní a poplatků, a pro poskytování informací oprávněným subjektům. Katastr nemovitostí eviduje pozemky, budovy, byty a nebytové prostory. Výpis z katastru nemovitostí obsahuje geometrické a polohové určení nemovitosti (katastrální mapu), definuje práva k nemovitostem (název, zástavní právo, věcné břemeno, předkupní právo, právo odpovídající věcnému břemenu, práva vyplývající z vedení státního majetku, práva vyplývající z nakládání s majetkem obce, a nájemní práva k pozemkům). Výpis také obsahuje poznámky o skutečnostech, které omezují vlastníka nakládat s nemovitostí, a další informace uvedené v ustanovení katastrálního zákona.

Ze všeho výše uvedeného plyne, že návštěvě katastru nemovitostí se při koupi nemovitosti nevyhneme. Pro snazší orientaci si vyberte z našeho seznamu katastrálních úřadů, nebo použijte on-line služby slovenského katastru nemovitostí na adrese www.katasterportal.sk.

Katastrálny úradSpráva katastra
Banská Bystrica Banská Bystrica Banská Štiavnica Brezno
Detva Krupina Lučenec
Poltár Revúca Rimavská Sobota
Veľký Krtíš Zvolen Žarnovica
Žiar nad Hronom
Bratislava Bratislava Malacky Pezinok
Senec
Košice Gelnica Košice Košice-okolie
Moldava nad Bodvou Michalovce Rožňava
Spišská Nová Ves Sobrance Trebišov
Nitra Komárno Levice Nitra
Nové Zámky Šaľa Topoľčany
Zlaté Moravce
Prešov Bardejov Humenné Kežmarok
Levoča Medzilaborce Poprad
Prešov Sabinov Snina
Stará Lubovňa Stropkov Svidník
Vranov nad Topľou
Trenčín Bánovce nad Bebravou Ilava Myjava
Nové Mesto nad Váhom Partizánske Považská Bystrica
Prievidza Púchov Trenčín
Trnava Dunajská Streda Galanta Hlohovec
Piešťany Senica Skalica
Trnava
Žilina Bytča Čadca Dolný Kubín
Kysucké Nové Mesto Liptovský Mikuláš Martin
Námestovo Ružomberok Turčianske Teplice
Tvrdošín Žilina

Join the international real estate server network - be successful!!

www.Real-Estate-Slovakia.com
www.Slowakei-Immobilien.at
www.Reality-Slovensko.cz
www.ZoznamRealit.sk
www.Ingatlan-Szlovakia.hu

Unlimited listings only 180,- € year!

Click for more information

Top realitní partner

Realitná kancelária MAGNUM Real

MAGNUM Real

Naši partneři

banner

Developerské pozemky, prodej, Zvolen, Slovensko

Reality - Developerské pozemky, prodej, Zvolen, Slovensko

Zvolen
Developerské pozemky
105.200,- EUR


Na prodej stavební pozemky pro výstavbu rodinných domů v městě ZVOLEN část Sarvaška, kraj Banská Bystrica. Jde o nejlépe připraveny a lukrativní lokalitu pro výstavbu nových moderních rodinných domů ve Zvolenu. Pozemky se všemi zkolaudován sítěmi jsou situovány ve třech samostatných ukončených ulicích s asfaltovým povrchem a uličním osvětlením . Kromě standardních sítí je i připojení na optickou síť Slovak Telekom. Přitažlivost Sarvaška je definována: dobrou dostupností z centra města občanskou vybaveností na sídlišti Zlatý potok se zdravotním střediskem, lékárnou, mateřskou školkou, dvěma základními školami, nákupními možnostmi, spojením MHD s ostatními částmi města, tichým prostředím pro bydlení a blízká příroda sliačských lesů. Lokalita se nachází na terénní vyvýšenině Sarvaška s jihovýchodní orientací s převýšením přibližně 10 ma nejvyšším bodem 364 metrů nad mořem. Poskytuje výborný výhled na jižní část města Zvolen, Javorie, Pustý hrad a Štiavnické vrchy. Z vrchní části lokality se otevírá výhled na Centrum , Kremnické vrchy a borová horu, severovýchodním směrem jsou viditelné Nízké Tatry. Na pozemcích s výměrou cca. 1000 m2 s plánovaným rozsáhlým podílem zeleně, je možné umisťovat rodinné domy do výšky dvou podlaží a maximální nadmořské výšky 370 metrů nad mořem. Inženýrských sítí jsou zkolaudovány kanalizace, vodovod, plyn, elektrika, připojení na optickou síť Slovak Telekom